مهاجرت به ترکیه

تحصیل در ترکیه
سیستم آموزشی ترکیه یک سیستم در حال توسعه بوده که با استفاده از روش های مدرن آموزشی، در حال تعامل با نظام آموزشی اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی است. سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا تحصیل در ترکیه را انتخاب می کنند. معمولا ایرانیان، کشور ترکیه را به دلایلی مانند نزدیکی به ایران، هزینه های تحصیل مقرون به صرفه، ورود به مدارس بین المللی و دانشگاه های معتبر و همچنین تحصیل به زبان ترکی یا انگلیسی انتخاب می کنند.
مدارس- دوره تحصیلات اجباری در ترکیه 12 سال بوده که شامل 4 سال دبستان، 4 سال راهنمایی و 4 سال دبیرستان است. مدارس ترکیه به 3 دسته تقسیم می شوند؛ مدارس دولتی، خصوصی و بین المللی.
تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان و به زبان ترکی است. مدارس خصوصی در ترکیه به دو زبان انگلیسی و ترکی آموزش داده و شهریه این مدارس به طور میانگین سالانه 28000 لیر است.
دانش آموزان در مدارس بین المللی ترکیه به زبان های خارجی (انگلیسی، فرانسوی و…) تحصیل می کنند. این مدارس با استانداردهای مدارس اروپایی یا امریکایی آموزش داده و پلی به سمت بهترین دانشگاه های دنیا محسوب می شوند. حداقل شهریه مدارس بین المللی به طور میانگین سالانه از 85000 لیر است.
مقطع کارشناسی- تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه در مقطع کارشناسی مستلزم کسب نمره قبولی در آزمون YÖS یا SAT است. شهریه دانشگاه های دولتی بسیار مقرون به صرفه بوده و دانشگاه ها سالانه به طور میانگین حداقل 4000 لیر شهریه دریافت می کنند. دانشجویان این مقطع هم به زبان ترکی و هم به زبان انگلیسی امکان تحصیل دارند.
مقطع کارشناسی ارشد- برای تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی این کشور متقاضی ملزم به ارائه مدرک زبان ترکی یا انگلیسی و همچنین مدرک ALES یا GRE یا GMAT است. شهریه دانشگاه ها در این مقطع سالانه به طور میانگین حداقل 6000 لیر است.
مقطع دکتری- کشور ترکیه یکی از کشورهای ایده آل دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری است. اکثر دانشگاه های ترکیه برای این مقطع صرفا نیاز به مدارک تحصیلی، مدرک زبان ترکی یا انگلیسی و مدرک ALES یا GRE یا GMAT دارند. برخی دانشگاه ها که از رتبه جهانی بالاتری برخوردارند نیاز به رزومه علمی و پژوهشی و همچنین مقالات بین المللی و ISI دارند.

ثبت شرکت در ترکیه
یکی از روش های دریافت اقامت ترکیه ثبت شرکت در این کشور است. تجارت آزاد، حساب بانکی بین المللی و اقتصاد رو به رشد ترکیه مهم ترین دلایل راه اندازی کسب و کار در این کشور به شمار می آیند. در کشور ترکیه چندین نوع شرکت می توان ثبت کرد.
شرکت شخصی- اگر کسب و کار گسترده ای ندارید می توانید شرکت شخصی با یک پرسنل ثبت کنید. هزینه ثبت این شرکت به مراتب پایین تر بوده و فقط در یک موضوع مشخص می توانید فعالیت داشته باشد. هزینه ثبت شرکت شخصی حدود 3000 لیر است.
شرکت مسئولیت محدود- ثبت شرکت با مسئولیت محدود با حداقل یک نفر تا 50 نفر شریک قابل ثبت است. در این نوع شرکت می توانید اجازه فعالیت در چند بخش را داشته باشید. هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل بین 5000 تا 7000 لیر است.
شرکت تضامنی- شرکت تضامنی شرکتی است که تحت اسم مخصوصی برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود که همه ی شرکا در تمام امورات اعم از بدهی مسئول هستند.
شرکت سهامی (خاص و عام)- برای تاسیس این نوع شرکت حداقل 5 شخص حقیقی یا حقوقی نیاز بوده که هر فرد به اندازه سهم خود مسئول امورات شرکت است. در شرکت سهامی خاص زیر250 نفر و شرکت سهامی عام بیش از 250 نفر می توانند سهام داشته باشند.
موسسات مالی (صرافی)- این نوع موسسات نیاز به اخذ مجوزهای قانونی لازم از سازمان های مشخص شده توسط دولت ترکیه را دارند. در صورت صدور مجوز امکان ثبت و تاسیس وجود دارد.
شرکت مختلط- برای ثبت این نوع شرکت یک یا چند نفر ضامن همه ی امور مالی شرکت بوده و مابقی شرکا نسبت به سهم و سرمایه خود در قبال امور مالی شرکت مسئول هستند و صرفا اشخاص حقیقی می توانند جزو شرکای ضامنان باشند.
حداقل زمان لازم برای ثبت شرکت در کشور ترکیه یک هفته بوده و بعد از آن میتوان اقامت این کشور را دریافت کرد.

خرید ملک در ترکیه
یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه خرید ملک در این کشور است. با خرید ملک در ترکیه می توان در سریع ترین زمان، اقامت و پاسپورت ترکیه را برای خود و خانواده (فرزندان زیر 18 سال) دریافت کرد.
با خرید یک یا چند ملک مجموعا به ارزش400 هزار دلار می توان تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کرد و از مزایای شهروندی این کشور بهره مند شد. در صورتی که ملک خریداری شده زیر 400 هزار دلار ارزش داشته باشد صرفا می توان اقامت این کشور را دریافت کرد. برای اخذ اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک حداقل مبلغی در نظر گرفته نشده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *